20. - 23. 9. | 9.00 - 18.00 (23. 9. | 16.00) +386 (0)2 564 2 100

Spremljajoči program

Spremljajoči program sejma


 

Četrtek, 20.9. | Petek, 21.9. | Sobota, 22.9. | Nedelja 23.9.

 

VSAK DAN od 9.00 – 18.00 (nedelja 23. 9, do 16.00)

9:00 – 18:00 / Hala A, razstavni prostor Slovenske vojske
Streljanje z zračno puško in NOPTEL-om

9:00 – 18:00 / Hala A in zunanji razstavni prostor Slovenske vojske
Statične predstavitve enot in poklicev v Slovenski vojski

9:00 – 18:00 / Hala A, razstavni prostor Slovenske vojske
Občasni kratki nastopi pripadnikov orkestra Slovenske vojske in GARDE na prizorišču statične predstavitve

9:00 – 18:00 / hala A in zunanji razstavni prostor Policije
Policija v hali A in pred njo na ogled postavlja vozila in opremo različnih enot: prometne policije, mejne policije, posebne policijske enote, specialne enote, letalske enote, predstavljajo se policisti konjeniki in vodniki službenih psov, zgodovina milice in policije itd.

9:00 – 18:00 / hala A, razstavni prostor Policije
Obiskovalci lahko preverijo svoje spretnosti na simulatorju vožnje motornega kolesa, opravijo alkotest in preizkusijo očala za simulacijo stanja alkoholiziranosti

9:00 – 18:00 / hala A, razstavni prostor Policije
V otroškem kotičku poteka likovna delavnica, otroci pa se lahko preizkusijo na mini prometnem poligonu ter slikajo s »policistko« Piko ali »policistom« Leonom

9:00 – 18:00 / hala A, razstavni prostor Policije
Več prikazov praktičnega policijskega postopka in samoobrambe

9:00 – 18:00 / hala A, razstavni prostor Policije
Svetovanje glede zaposlovanja v policiji ter informacije o pogojih za prijavo na razpise za: kandidate za policiste, policiste nadzornike državne meje in pomožne policiste

9:00 – 18:00 / Hala A2, razstavni prostor Uprave RS za zaščito in reševanje
Predstavitve dejavnosti Uprave RS za zaščito in reševanje, CZ ter drugih operativnih sestavov za zaščito, reševanje in pomoč

09:00 – 18:00 / razstavni prostor Uprave RS za zaščito in reševanje pred halo A2
Predstavitve opreme enot in služb CZ ter drugih operativnih sestavov za zaščito, reševanje in pomoč

9:00 – 18:00 / Hala A2, testno strelišče podjetja Proarmis
Preizkus streljanja za obiskovalce z zračnim orožjem in s simulatorji

ČETRTEK, 20. 9. 2018

9:00 – 18:00 / hala A, razstavni prostor Policije
Pri kriminalističnem tehniku preverite, kako policisti odkrivajo sledi kaznivega dejanja

9:00 – 9:45 / Hala B
Seznanitev z vojaško obveznostjo

9:00 – 9:45 / Hala B
Predstavitev Športne enote Slovenske vojske (ŠPE) z drobnimi rekviziti

9:10 / Hala B
Dvig zastave (GARDA), himna (ORKSV)

9:45 – 17:00 / Hala A, razstavni prostor Slovenske vojske
Predstavitev Športne enote Slovenske vojske (ŠPE) z drobnimi rekviziti

10:00 / pred upravno stavbo Pomurskega sejma
Odprtje 7. Mednarodnega sejma obrambe, varnosti, zaščite in reševanja ob nastopu Orkestra Slovenske vojske, dvig zastave (Garda)

10:00 – 14:30 / zunanji prostor pri hali B
Kuhanje vojaškega obroka (Predstavitev poklica kuharja v Slovenski vojski) in delitev degustacijskega obroka od 12.30 do 14.30

11:15 – 11:45 / Osrednji poligon
Dinamične predstavitve enot Slovenske vojske

11.45 – 12.15 / Osrednji poligon
Prikaz reševanja v gorah z gorsko enoto policije in policijskim helikopterjem

12:30 – 14:30 / zunanji prostor pri hali B
Delitev degustacijskega vojaškega obroka

12.30 – 13.15 / pred upravno stavbo Pomurskega sejma
Nastop Orkestra Slovenske vojske in Garde

13:30 – 14:30 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

14:30 – 15:00 / Osrednji poligon
Dinamične predstavitve enot Slovenske vojske

15.00 – 15.30 / Osrednji poligon
Prikaz reševanja v gorah z gorsko enoto policije in policijskim helikopterjem

15:30 – 17:45 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

PETEK, 21. 9. 2018

9:00 – 18:00 / hala A, razstavni prostor Policije
Pri kriminalističnem tehniku preverite, kako policisti odkrivajo sledi kaznivega dejanja

9:00 – 9:45 / Hala B
Seznanitev z vojaško obveznostjo

9:00 – 9:45 / Hala B
Predstavitev Športne enote Slovenske vojske (ŠPE) z drobnimi rekviziti

9:00 – 9:45 / Hala B
Predstavitev Športne enote Slovenske vojske (ŠPE) z drobnimi rekviziti

9:10 / Hala B
Dvig zastave (GARDA), himna (ORKSV)

9:45 – 17:00 / Hala A, razstavni prostor Slovenske vojske
Predstavitev Športne enote Slovenske vojske (ŠPE) z drobnimi rekviziti

10:00 – 15:30 / zunanji prostor pri hali B
Kuhanje vojaškega obroka (Predstavitev poklica kuharja v Slovenski vojski) in delitev degustacijskega obroka od 12.30 do 15.30

10:00 – 11:00 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

10:00 – 10:35 / Dvorana 1
Lutkovna predstava »Pikec Ježek in Gasilko Jež« v izvedbi lutkovnega gledališča FRU-FRU, za otroke od 4 do 10 let
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje

Vabilo

11:00 – 12:00 / Dvorana 2
Boxer: Dokazana rešitev za Slovensko vojsko
Organizator: ARTEC

11:15 – 11:45 / Osrednji poligon
Dinamične predstavitve enot Slovenske vojske

11:30 – 12:05 / Dvorana 1
Lutkovna predstava »Pikec Ježek in Gasilko Jež« v izvedbi lutkovnega gledališča FRU-FRU, za otroke od 4 do 10 let
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje

Vabilo

11.45 – 12.15 / Osrednji poligon
Policisti bodo prikazali prijetje nevarnega storilca kaznivega dejanja

12:30 – 15:30 / zunanji prostor pri hali B
Delitev degustacijskega vojaškega obroka

12.30 – 13.15 / pred upravno stavbo Pomurskega sejma
Nastop Orkestra Slovenske vojske in Garde

13:30 – 15:15 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

15:00 / dvorana 1
Posvet gasilskih enot širšega pomena
Vsebina:
15.00 – 15.30 Prihod udeležencev posveta
15.30 – 15.40 Uvodni pozdravi, Stanislav Lotrič, vodja Sektorja za operativo na Upravi RS za zaščito in reševanje, Franci Petek, poveljnik Gasilske zveze Slovenije
15.40 – 15.55 Nesreča avtocisterne s tekočim kisikom, Andrej Košir, Gasilska brigada Ljubljana
15.55 – 16.10 Požar tovornih vozil z udeležbo nevarne snovi, Blaž Turk, direktor-poveljnik ZGRS Sežana
16.10 – 16.25 Prebijanje skozi kolone, Mitja Palčič, mag. var., Komandir Postaje prometne policije Koper
16.25 – 16.40 Posredovanje gasilske enote na prometnih nesrečah tovornih vozil z nevarno snovjo, Blaž Kovač, Gasilska brigada Ljubljana
16.40 – 16.55 Tovorno vozilo udeleženo v prometni nesreči – specifike reševanja ponesrečencev, Stojan Bolič, medicinski tehnik, NMP Postojna
16:55 – 17:10 Hidravlično reševalno orodje nekoč in danes, Milan Kroflič, vodja prodaje Južna Evropa / Weber Rescue
17:10 – 17:25 Gašenje vozil na alternativni pogon, Boštjan Žagar, vodja 2. izmene, Gasilska
brigada Ljubljana
Organizator: Gasilska zveza Slovenije

Vabilo

15:30 – 16:00 / Osrednji poligon
Dinamične predstavitve enot Slovenske vojske

16:00 – 16:30 / Osrednji poligon
Predstavitev dela vodnikov službenih psov Policije in njihovih štirinožnih pomočnikov

16:30 – 17:00 / Osrednji poligon
Dinamična predstavitev Gasilcev: gasilska vaja »Povezani v pomoč«
Organizacija: Gasilska zveza Gornja Radgona
Izvedba: Prostovoljna gasilska društva Gornja Radgona, Apače in Negova v sodelovanju s Slovensko vojsko, Policijo in Zdravstvenim domom Gornja Radgona.

17:15 – 17:45 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

SOBOTA, 22. 9. 2018

7:20 / Gasilski poligon
Otvoritvena slovesnost državnega mladinskega gasilskega tekmovanja za memorial Matevža Haceta

7:40 – 14:05 / Gasilski poligon
Državno mladinsko gasilsko tekmovanje za memorial Matevža Haceta

8:00 – 15:00 / zunanji prostor pri hali C2
9. Tekmovanje iz tehničnega reševanja ob prometni nesreči
Organizatorji: Gasilska zveza Slovenije in Uprava RS za zaščito in reševanje ob pomoči PGD Postojna ter GZ in PGD Gornja Radgona

8.30 / Dvorana 1
Posvet ob mesecu požarne varnosti
Vsebina:
8.30 – 9.00 Prihod udeležencev posveta
9.00 – 9.15 Uvodni pozdravi Franci Petek, poveljnik Gasilske zveze Slovenije
9.15 – 9.30 Predstavitev komisije za požarno preventivo v novi zasedbi. mag. Dejan Jurkovič, komisija za preventivo pri Gasilski zvezi Slovenije
9.30 – 9.45 Predstavitev meseca požarne varnosti, mag. Dejan Jurkovič, komisija za
preventivo pri Gasilski zvezi Slovenije
9.45 – 10.30 Vprašalnik – Požarna preventiva v domačem okolju, dr. Aleš Jug, komisija za preventivo pri Gasilski zvezi Slovenije
10.30 – 10.45 ODMOR
10.45 – 11.15 Številk za klic v sili 112 Boštjan Tavčar, Uprava RS za zaščito in reševanje
11.15 – 11.45 Požarna preventiva in objekti spomeniške dediščine, Maja Jeglič, Ministrstvo za kulturo
11:45 – 12:15 Vprašanja in diskusija
Organizator: Gasilska zveza Slovenije

Vabilo

9:00 – 18:00 / hala A, razstavni prostor Policije
Pri kriminalističnem tehniku preverite, kako policisti odkrivajo sledi kaznivega dejanja

9:00 – 17:00 / Hala A, razstavni prostor Slovenske vojske
Predstavitev Športne enote Slovenske vojske (ŠPE) z drobnimi rekviziti

09:00 – 11:00 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

10:00 – 15:00 / zunanji prostor pri hali B
Kuhanje vojaškega obroka (Predstavitev poklica kuharja v Slovenski vojski) in delitev degustacijskega obroka od 12.30 do 15.30

11:15 – 11:45 / Osrednji poligon
Dinamične predstavitve enot Slovenske vojske

11:45 – 12:15 / Osrednji poligon
Policista motorista bosta na poligonu pokazala spretnostno vožnjo

12.30 – 13.15 / pred upravno stavbo Pomurskega sejma
Nastop Orkestra Slovenske vojske in Garde

12:30 – 15:30 / zunanji prostor pri hali B
Delitev degustacijskega vojaškega obroka

13:30 – 15:15 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

15:30 – 16:00 / Osrednji poligon
Dinamične predstavitve enot Slovenske vojske

15:30 / Gasilski poligon
Začetek formiranja enot po regijah

16:00 / Gasilski poligon
Zaključna slovesnost z razglasitvijo rezultatov državnega mladinskega gasilskega tekmovanja za memorial Matevža Haceta

16:00 – 16:30 / Osrednji poligon
Policisti specialne in posebne policijske enote bodo prikazali delovanje vodnega topa

16:45 – 17:45 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

NEDELJA, 23. 9. 2018

7:30 / Gasilki poligon
Otvoritvena slovesnost državnega članskega gasilskega tekmovanja za memorial Matevža Haceta

7:45 – 14:20 / Gasilski poligon
Državno člansko gasilsko tekmovanje za memorial Matevža Haceta

09:00 – 11:00 / Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

10:00 – 14:30 / zunanji prostor pri hali B
Kuhanje vojaškega obroka (Predstavitev poklica kuharja v Slovenski vojski) in delitev degustacijskega obroka od 12.15 do 14.30

11:15 – 11:45 / Osrednji poligon
Dinamične predstavitve enot Slovenske vojske

11:45 – 12:15 / Osrednji poligon
Policista motorista bosta na poligonu pokazala spretnostno vožnjo

12:15 – 14:30 / zunanji prostor pri hali B
Delitev degustacijskega vojaškega obroka

12.30 – 13.15 / pred upravno stavbo Pomurskega sejma
Nastop Orkestra policije in Garde

13:30 – 14:15/ Osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili Slovenske vojske (SVARUN, VALUK)

14:30 – 15:00 / Osrednji poligon
Dinamične predstavitve enot Slovenske vojske

15:00 – 15:30 / Osrednji poligon
Predstavitev dela vodnikov službenih psov Policije in njihovih štirinožnih pomočnikov

16.00 / pred upravno stavbo Pomurskega sejma
Zaključna slovesnost ob zaprtju 7. Mednarodnega sejma obrambe, varnosti, zaščite in reševanja z nastopom Policijskega orkestra

16:30 / Gasilski poligon
Začetek formiranja enot po regijah

17:00 / Gasilski poligon
Zaključna slovesnost z razglasitvijo rezultatov državnega članskega gasilskega tekmovanja za memorial Matevža Haceta