23. - 25. 9. 2021 | 9.00 - 18.00 +386 (0)2 564 2 100

Strokovni program

Strokovni program po dvoranah

Četrtek, 23. 9. 2021

9.00 – 9.35 / dvorana 4
Lutkovna predstava »Pikec Ježek in Gasilko Jež« v izvedbi lutkovnega gledališča FRU-FRU, za otroke od 4 do 10 let
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje

10.05 – 10.40 / dvorana 4
Lutkovna predstava »Pikec Ježek in Gasilko Jež« v izvedbi lutkovnega gledališča FRU-FRU, za otroke od 4 do 10 let
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje

11.15 – 13.30 / dvorana 1
Posvet: Izzivi podnebno pogojenih nesreč
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje
Vabilo
Program
Prijavnica

11.05 – 11.40 / dvorana 4
Lutkovna predstava »Pikec Ježek in Gasilko Jež« v izvedbi lutkovnega gledališča FRU-FRU, za otroke od 4 do 10 let
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje

12.00 – 13.00 / dvorana 3
Predstavitev mednarodne vojaške vaje DRM2EX novinarjem

13.00 – 16.00 / dvorana 4
Okrogla miza: »Modernizacije in tehnološki razvoj SV v sodobnem okolju delovanja«
Organizator: Ministrstvo za obrambo RS

13.30 – 17.00 / dvorana 2
Sestanek skupin ALCM
Organizator: Ministrstvo za obrambo RS Direktorat za logistiko

Petek, 24. 9. 2021

9.00 – 11.30 / dvorana 1
Posvet: »Krizno komuniciranje ob podnebno pogojenih nesrečah«
Vabilo
Prijavnica

9.00 – 11.00 / dvorana 2
Panelna razprava: »Novosti na področju vojaškega šolstva«
Organizator: Ministrstvo za obrambo RS

13.00 – 15.00 / dvorana 2
Okrogla miza: »Razvoj vojaško strateške misli v Slovenski vojski«
Organizator: Ministrstvo za obrambo RS

17.00 – 20.00 / dvorana 1
Strokovni posvet komisije za nevarne snovi: »Plinovodna omrežja in interveniranje«
Organizator: Gasilska zveza Slovenije


Celoten program po urah

Vsak dan

9.00 – 18.00 / hala A in zunanji prostor pred halo A, razstavni prostor Slovenske vojske
– Statične predstavitve enot in poklicev v Slovenski vojski
– Streljanje z zračno puško
– Otroški kotiček
– Streljanje z zračno puško in NOPTEL-om
– Predstavitev vojaške opreme, vozil, strojev

9.00 – 18.00 / hala A, razstavni prostor Policije
– Praktični prikazi postopka in prvin samoobrambe, možnost preizkusa očal za simulacijo stanja alkoholiziranosti, ogled postopka odkrivanja prstnih odtisov in sledi kaznivih dejanj,
– svetovanje glede zaposlovanja v policiji ter informacije o pogojih za prijavo na razpise za: kandidate za policiste, policiste nadzornike državne meje in pomožne policiste,
– Razstava o zgodovini milice in policije,
– Otroški kotiček, kjer malčki lahko svoje prometno znanje preizkusijo na otroškem prometnem poligonu in se slikajo s policijskima maskotama – »policistom« Leonom in »policistko« Piko.

9.00 – 18.00 / zunanji prostor pred halo A, razstavni prostor Policije
– Predstavitev vozil in opreme različnih enot (prometne policije, mejne policije, posebne policijske enote, specialne enote, letalske enote)
– Predstavitev policistov konjenikov in vodnikov službenih psov

9.00 – 18.00 / hala B, razstavni prostor URSZR
Predstavitve dejavnosti Uprave RS za zaščito in reševanje, Civilne zaščite ter drugih operativnih sestavov za zaščito, reševanje in pomoč

9.00 – 18.00 /zunanji prostor pri hali B, razstavni prostor URSZR
Predstavitve opreme enot in služb civilne zaščite ter drugih operativnih sestavov za zaščito, reševanje in pomoč

Zunanji prostor Gasilske zveze Slovenije
– Preventivne delavnice

Četrtek, 23.9.2021

9.00 – 9.35 / dvorana 4
Lutkovna predstava »Pikec Ježek in Gasilko Jež« v izvedbi lutkovnega gledališča FRU-FRU, za otroke od 4 do 10 let
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje

10.00 / prireditveni prostor pred upravo
Odprtje 8. Mednarodnega sejma obrambe, varnosti, zaščite in reševanje ob nastopu Orkestra Slovenske vojske in dvigu zastave Garde

10.00 – 14.00 / hala A, razstavni prostor Slovenske vojske
Predstavitev Športne enote SV: Horvat Anika (atletika), Hrobat Miha (alpsko smučanje), Primožič Jaka (kolesarstvo), Zakrajšek Jošt (kajak – mirne vode)

10.00 – 16.00 / zunanji prostor, vojaška kuhinja
Priprava vojaškega obroka (golaž) in delitev degustacijskega obroka

10.00 – 18.00 / zunanji prostor
Plezanje po plezalni steni

10.05 – 10.40 / dvorana 4
Lutkovna predstava »Pikec Ježek in Gasilko Jež« v izvedbi lutkovnega gledališča FRU-FRU, za otroke od 4 do 10 let
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje

10.45 -11.00 / osrednji poligon
Predstavitev GARDE Slovenske vojske s posebnimi postrojitvenimi pravili

11.00 – 11.45 / osrednji poligon
Dinamična predstavitev Slovenske vojske (taktični del)

11.15 – 13.30 / dvorana 1
Posvet: Izzivi podnebno pogojenih nesreč
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje
Vabilo
Program
Prijavnica

11.05 – 11.40 / dvorana 4
Lutkovna predstava »Pikec Ježek in Gasilko Jež« v izvedbi lutkovnega gledališča FRU-FRU, za otroke od 4 do 10 let
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje

11.45 – 12.15 / osrednji poligon
Spretnostna vožnja policista motorista

12.00 – 13.00 / dvorana 4
Predstavitev mednarodne vojaške vaje DRM2EX novinarjem

12.00 – 16.00 / osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili (SVARUN, VALUK)

13.00 – 16.00 / dvorana 3
Okrogla miza: »Modernizacije in tehnološki razvoj SV v sodobnem okolju delovanja«
Organizator: Ministrstvo za obrambo RS

13.30 – 17.00 / dvorana 2
Sestanek skupin ALCM
Organizator: Ministrstvo za obrambo RS Direktorat za logistiko

15.45 – 16.00 / osrednji poligon
Spretnostna vožnja policista motorista

16.00 – 16.45 / osrednji poligon
Dinamična predstavitev Slovenske vojske (taktični del)

Petek, 24.9.2021

9.00 – 11.30 / dvorana 1
Posvet: »Krizno komuniciranje ob podnebno pogojenih nesrečah«
Vabilo
Prijavnica

9.00 – 11.00 / dvorana 2
Panelna razprava: »Novosti na področju vojaškega šolstva«
Organizator: Ministrstvo za obrambo RS

10.00 – 18.00 / zunanji prostor
Plezanje po plezalni steni

10.00 – 16.00 / zunanji prostor, vojaška kuhinja
Priprava vojaškega obroka (pasulj) in delitev degustacijskega obroka

10.30 – 10.45 / osrednji poligon
Spretnostna vožnja policista motorista

10.45 -11.00 / osrednji poligon
Predstavitev GARDE Slovenske vojske s posebnimi postrojitvenimi pravili

11.00 – 12.30 / hala A, razstavni prostor Slovenske vojske
Predstavitev Športne enote SV: Garnbret Janja (športno plezanje)

11.00 – 15.00 / hala A, razstavno prostor Slovenske vojske
Predstavitev Športne enote SV: Domjan Veronika (atletika), Velenšek Anamarija (judo), Žakelj Tanja (gorsko kolesarstvo)

11.00 / zunanji prostor
Predstavitev varnega dela z motorno žago
Organizator: Gasilska zveza Slovenije

11.00 – 11.45 / osrednji poligon
Dinamična predstavitev Slovenske vojske (taktični del)

12.00 – 12.40 / prireditveni prostor pred upravo
Nastop Orkestra Slovenske vojske

12.00 – 15.45 / osrednji poligon
Vožnja z vojaškimi vozili (SVARUN, VALUK)

13.00 – 15.00 / dvorana 2
Okrogla miza: »Razvoj vojaško strateške misli v Slovenski vojski«
Organizator: Ministrstvo za obrambo RS

13.00 – 13.30 / razstavni prostor Uprave RS za zaščito in reševanje pri hali B
Dinamična predstavitev gasilskega vozila z opremo za nevarne snovi PGE Celje in opreme za posredovanje ob COVID-19
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje v sodelovanju z Združenjem slovenskih poklicnih gasilcev in PGE Celje ter CZR Domžale

14.00 / zunanji prostor
Predstavitev varnega dela z motorno žago
Organizator: Gasilska zveza Slovenije

15.30 – 15.45 / osrednji poligon
Spretnostna vožnja policista motorista

15.45 – 16.30 / osrednji poligon
Dinamična predstavitev Slovenske vojske (taktični del)

16.00 / zunanji prostor
Predstavitev varnega dela z motorno žago
Organizator: Gasilska zveza Slovenije

17.00 – 20.00 / dvorana 1
Strokovni posvet komisije za nevarne snovi: »Plinovodna omrežja in interveniranje«
Organizator: Gasilska zveza Slovenije

17.00 – 17.30 / zunanji prostor ob sejmišču
Vaja reševanja in gašenja + helikopter SV (Cougar)
Organizator: Slovenska vojska v sodelovanju s PGD Gornja Radgona

Sobota, 25.9.2021

8.00 – 14.00 / zunanji prostor pri hali C2
Tekmovanje enot širšega pomena

9.00 / zunanji prostor na sejmišču
Kuhanje različnih enolončnic v 5 kotlih, ki se bodo razdelili obiskovalcem
Kuhali bodo: PVD Sever za Pomurje, Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo, Območno združenje slovenskih častnikov Gornja Radgona, Ljutomer, Murska Sobota, Lendava

9.00 – 14.00 / zunanji prostor
Tekmovanje gasilskih dvojic Fire Combat
Organizator: Gasilska zveza Slovenije

10.00 – 16.00 / zunanji prostor, vojaška kuhinja
Priprava vojaškega obroka (enolončnica) in delitev degustacijskega obroka

10.30 – 10.45 / Osrednji poligon
Spretnostna vožnja policista motorista

10.45 -11.00 / Osrednji poligon
Predstavitev GARDE Slovenske vojske s posebnimi postrojitvenimi pravili

11.00 – 15.00 / hala A, razstavni prostor Slovenske vojske
Predstavitev Športne enote SV: Krampl Mia (športno plezanje), Mišmaš Maruša (atletika), Štangar Maruša (judo), Tina Mrak (jadranje), Horvat Žiga (kolesarstvo)

11.00 – 11.45 / Osrednji poligon
Dinamična predstavitev Slovenske vojske (taktični del)

12.00 – 12.40 / Prireditveni prostor pred upravo
Nastop Orkestra Slovenske vojske

12.00 – 15.00 / zunanji prostor
Vožnja z vojaškimi vozili (SVARUN, VALUK)

13.00 – 13.30 / razstavni prostor Uprave RS za zaščito in reševanje pri hali B
Dinamična predstavitev gasilskega vozila z opremo za nevarne snovi PGE Celje in opreme za posredovanje ob COVID-19
Organizator: Uprava RS za zaščito in reševanje v sodelovanju z Združenjem slovenskih poklicnih gasilcev in PGE Celje ter CZR Domžale

14.45 – 15.00 / Osrednji poligon
Spretnostna vožnja policista motorista

15.00 – 15.45 / Osrednji poligon
Dinamična predstavitev Slovenske vojske (taktični del)

17.00 – 17.30 / Prireditveni prostor pred upravo
Zaključna slovesnost z nastopom Policijskega orkestra ob zaprtju 8. Mednarodnega sejma obrambe, varovanja, zaščite in reševanja

Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.